Krople Sanangi - Magiczna roślina naprawiająca wzrok i duszę

Krople Sanangi - Magiczna roślina naprawiająca wzrok i duszę

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Sananga to ziołowe krople do oczu o niesamowitych właściwościach leczniczych. Tradycja stosowania Sanangi sięga tysięcy lat. Pozostaje w użytku do dziś nie tylko ze względu na medyczny potencjał ale i niezwykłą łączność ze światem duchowym, którą oferuje. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam czym są te unikatowe krople. 

Pochodzenie i wytwarzanie Sanangi

Sananga tradycyjnie wytwarzana była na terenach Peru i Brazylii z drzewa Tabernaemontana undulata lub Tabernaemontana sananho. Najczęściej używa się do tego kory i korzeni drzewa, wydobyty ekstrakt ma mleczną konsystencję. Sanangę można też uzyskać ze świeżo zebranych liści, ale należy ją aplikować natychmiastowo, ponieważ składniki aktywne szybko tracą swoje właściwości. Dlatego też krople Sanangi mają datę zdatności do spożycia nie dłuższą niż 6 miesięcy i należy je przechowywać w lodówce. 

Podejrzewa się, lecz nie zostało to potwierdzone badaniami, że Sananga zawiera wiele silnych alkaloidów w tym ibogainę, które odpowiadają za jej właściwości psychoaktywne ale też lecznicze. Skąpe badania nad rośliną niestety nie pozwalają nam na potwierdzenie tej tezy.

Zastosowanie kropli Sanangi

Tradycyjnie plemiona indiańskie stosowały Sanangę w trzech celach: do polowania, uzdrawiania i zyskania łączności ze światem duchowym. 

Krople Sanangi pomagały usprawniać zmysły myśliwych, którzy szybciej dostrzegali zwierzynę dzięki wyostrzonemu wzrokowi, wzmocnionym barwom otoczenia i zwiększonemu skupieniu. Szybciej znajdywali także potrzebne rośliny jadalne lub lecznicze. Roślina była ważnym elementem polowania. 

Silne właściwości lecznicze Sanangi miały zastosowanie nie tylko w leczeniu chorób wzroku, ale także stosowano ją w formie okładów na dolegliwości skórne czy przewlekłe bóle głowy. Stosowano ją jako środek przeciwzapalny, przeciwgrzybiczy, przeciwgorączkowy a nawet środek antykoncepcyjny. Duża ilość przeciwutleniaczy zawartych w roślinie sprawia, że wykazuje ona działanie przeciwnowotworowe. Sananga leczy nie tylko ciało ale i duszę.

Była wykorzystywana przez szamanów w celu uzdrawiania i oczyszczania duchowego. Zastosowanie rośliny pozwala na zmianę percepcji, wgląd w siebie i wyciszenie. Pomaga wyrównać się energetycznie i usprawnia proces wizualizacji. Dlatego była często wsparciem w ceremoniach Ayahuasca, gdzie wspierała podróżujących w ich widzeniach. 

Właściwości prozdrowotne Sanangi

Ze względu na silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne krople Sanangi znalazły swoje zastosowanie w leczeniu zapalenia spojówek, zapalenia zatok, jęczmienia na oku. Poza tym usprawnia proces leczenia jaskry, zaćmy, astygmatyzmu, daleko i bliskowzroczności, światłowstrętów i Zespołu Suchego Oka. Działa łagodząco przy napięciowych bólach głowy i bólach zatokowych. Przywraca barwy i kolory, wyostrza widzenie, rozluźnia mięśnie wokół oka. Działa uzdrawiająco na oczy, rozluźnia ciało i odstresowuje. 

Sananga a sfera duchowa

Naturalne krople Sanangi wspomagają duchową podróż, wejrzenie wgłąb siebie, oczyszczenie i wyrównanie. Pozwalają zdystansować się do świata, ego i negatywnych emocji poprzez wyraźną zmianę percepcji. Rozluźnienie i zmiana postrzegania otoczenia wzmacnia efekty medytacji oraz ceremonii duchowych i rytuałów. 

Pomaga zharmonizować czakrę ajna czyli czakrę trzeciego oka (czakrę umysłu). Oznacza to że krople przyczyniają się do wzmacniania intuicji, jasnowidzenia ale też kontrolowania emocji, uwalnia od blokad. Pozwala to na pozbycie się z negatywnej energii i oczyszczenie umysłu. Sananga zwiększa samoświadomość i przynosi ukojenie. Warto do zażycia Sanangi podejść z intencją, która korzystnie wpłynie na doświadczenia i rezultaty duchowej podróży. Sananga wpływa nie tylko korzystnie na ciało ale też poprawia jakość zdrowia psychicznego. Skutecznie poprawia nastrój, odstresowuje, pozwala na powstanie nowych połączeń w mózgu. 

Dawkowanie kropli Sanangi

Krople Sanangi należy dawkować po jednej kropli, oba oczy należy zakropić (w miarę możliwości) jednocześnie. Warto w związku z tym, żeby aplikacji dokonała zaufana osoba w komfortowym miejscu. Jest to o tyle ważne, że zażywanie kropli Sanangi wiąże się z kilkoma nieprzyjemnościami, których pokonanie daje niesamowitą nagrodę. Najlepiej krople przyjąć w pozycji leżącej, pozwalając sobie na rozluźnienie całego ciała, medytację i płynięcie z sytuacją. Po zastosowaniu kropli pojawi się ostry, piekący ból który utrzymuje się do kilku minut. Poddanie się bólowi i wizualizacje są pomocne aby szybciej osiągnąć stan relaksu.

Gdy ból przechodzi, czujemy pełne rozluźnienie ciała, radość, wdzięczność i czerpiemy ze zmiany percepcji. Kropli nie zaleca się stosować częściej niż co 3 dni, niemniej kuracje szamańskie opierają się na codziennym mikrodawkowaniu. Ze względu na brak odpowiednich regulacji, które pozwalałyby na badania należy pamiętać, że każdy indywidualnie przechodzi proces zażycia kropli Sanangi. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku są przebyte operacje i inne ingerencje w obszarze oka. Warto jednak wypróbować krople szczególnie w przypadku chorób oka, a także jeżeli zależy nam na pracy nad duchową ścieżką. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl